Czytasz dzięki

Adidas przeprasza za „pomyłkę” z czynszem

opublikowano: 01-04-2020, 19:40

Adidas przeprosił w środę i poinformował, że popełnił pomyłkę kiedy zdecydował się nie płacić czynszu w kwietniu za zamknięte z powodu pandemii sklepy.

Adidas był jednym z detalistów w Niemczech, którzy poinformowali, że nie zapłacą czynszu za sklepy, które zostały zamknięte z powodu ograniczeń mających przeciwdziałać wzrostowi pandemii. Podobne deklaracje złożyły także m.in. H&M, Puma, Deichmann i Media Markt. Decyzja detalistów, w tym Adidasa, spotkała się z falą krytyki. Podkreślano, że spółki odmawiają płacenia czynszów kiedy władze oferują im daleko idące wsparcie w kryzysowej sytuacji. Niemiecki minister finansów Olaf Scholz nazwał „irytującym”  planowane wstrzymanie płacenia czynszów przez największych detalistów. Minister sprawiedliwości Christine Lambrecht uznała to za „nieuczciwe i nie do zaakceptowania”.

- Popełniliśmy błąd i straciliśmy wiele zaufania – ogłosił Adidas na swojej stronie internetowej. – Z całego serca przepraszamy. Zapłaciliśmy nasz czynsz za kwiecień – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.de

Polecane