Adidas sprzedaje buty z rocznym biletem miejskim

opublikowano: 16-01-2018, 11:09
aktualizacja: 16-01-2018, 11:10

Kolejki przed berlińskimi sklepami Adidasa po buty uprawniające do darmowego przejazdu miejską komunikacją, informuje thelocal.de.

Transport Publiczny w Berlinie (BVG) we współpracy z marką Adidas stworzył limitowaną serię butów z biletem uprawniającym do darmowych przejazdów komunikacją miejska do 31 grudnia 2018 r.  Od wtorku 16 stycznia w dwóch sklepach marki jest dostępnych 500 par tych wyjątkowych butów.

Zobacz więcej

Limitowane adidasy stworzone we współpracy z BVG

REUTERS/Fabrizio Bensch

Tworząc but projektanci wykorzystali wzór słynnej tapicerki siedzeń berlińskiego transportu miejskiego. Na języku buta znajduje się natomiast wszywka w formie graficznej biletu rocznego BVG. Cena tych wyjątkowych butów to zaledwie 180 EUR. Zaledwie, bo sam bilet roczny na sieć komunikacji berlińskiej w podstawowej taryfie to koszt aż 2015 EUR przy płatności miesięcznej lub 1954,60 EUR przy płatności z góry.

Butów nie starczy dla wszystkich chętnych. Jak donoszą niemieckie media, już o godzinie 1:00 w nocy przed sklepami w kolejkach na otwarcie dwóch berlińskich sklepów czekało 550 osób. Niektórzy z nich koczowali przed nimi już od soboty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu