ADM zbuduje nowy zakład tłoczenia soi

  • Paweł Makosz
opublikowano: 10-05-2021, 18:36

Zajmująca się handlem surowcami rolnymi, amerykańska firma ADM, poinformowała, że planuje budowę zakładu rozdrabniania soi i rafinerii w USA. Celem jest zaspokojenie rosnącego popytu na żywność i paliwa odnawialne.

Fabryka mająca zajmować się rozdrabnianiem i rafinacją ma kosztować 350 mln USD. Wybudowana zostanie w Spiritwood w Północnej Dakocie. Jej zdolność przetwarzania szacuje się na 150 tys. buszli soi dziennie. Obiekt ma być gotowy wiosną 2023 roku.

Soja
Soja
Jing/Pixabay

ADM planuje również zainwestować około 25 mln USD w rozbudowę zdolności rafinacji i magazynowania w swoim zakładzie rozdrabniania i rafinacji w Quincy, Illinois. Oczekuje się, że zwiększone moce produkcyjne zostaną uruchomione w pierwszym kwartale 2022 roku.

W miarę jak restauracje i sektor turystyczny wychodzą z pandemii COVID-19 firmy liczą na rosnący popyt na żywność oraz surowce potrzebne do produkcji biopaliw, w tym odnawialnego oleju napędowego.

Boom na odnawialny olej napędowy może mieć również głęboki wpływ na sektor rolniczy poprzez zwiększenie popytu na nasiona oleiste, takie jak soja i rzepak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PM, Bloomberg

Polecane