Czytasz dzięki

Aegon i Signal Iduna łączą siły

opublikowano: 18-02-2020, 22:00

Ubezpieczyciele pracują nad wspólną ofertą, a pierwszy produkt grupowy zaoferują jeszcze w tym roku.

Aegon prowadzi w Polsce biznes życiowy i emerytalny, a Signal Iduna — życiowy i majątkowy. Obie firmy mają marginalny udział w rynku i właśnie połączyły siły, aby przygotować wspólną i nową ofertę grupowych ubezpieczeń na życie i zdrowotnych, o czym poinformowały w komunikacie. Współpracę zamierzają oprzeć na koasekuracji, czyli współdzieleniu ryzyka ubezpieczeniowego. W tej sprawie podpisały list intencyjny. Pierwszy wspólny produkt ma wejść do sprzedaży w połowie tego roku.

Marc van der Ploeg
Zobacz więcej

Marc van der Ploeg Marek Wiśniewski

„Obszar ubezpieczeń korporacyjnych jest głównym aspektem zainteresowania Signal Iduna. W obszarze tym mamy już wypracowane ciekawe rozwiązania w zakresie produktów zdrowotnych, a współpraca z Aegonem pozwoli wymienić się doświadczeniami w zakresie grupowych ubezpieczeń na życie. Współpraca w formule koasekuracji to niespotykany model na polskim rynku ubezpieczeniowym” — mówi Adam Malinowski, wiceprezes Signal Iduny.

Firmy dostrzegają potencjał dalszego wzrostu rynku grupowych ubezpieczeń na życie i ubezpieczeń zdrowotnych. Partnerstwo ma je wzmocnić na tym mocno konkurencyjnym rynku.

„Dzięki ścisłej współpracy i wzmocnieniu naszego zespołu czołowymi specjalistami z rynku chcemy zaproponować klientom i partnerom wyróżniającą się ofertę zarówno pod względem zakresu ubezpieczenia, jak i poziomu digitalizacji procesu zawarcia i obsługi umowy” — dodaje Jan Zimowicz, członek zarządu Aegon Polska.

Na koniec września 2019 r. (nie ma danych za cały rok) prywatne ubezpieczenie zdrowotne miało ponad 2,8 mln Polaków — wynika z najnowszych danych Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU). Liczba ubezpieczonych zwiększyła się rok do roku o ponad 15 proc. Cały rynek ubezpieczeń na życie, mierzony przypisem składki za trzy kwartały, skurczył się o ponad 3 proc.

3650b480-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Ubezpieczeniowe wieści
Newsletter, który dostarczy informacji na temat tego, co dzieje się w branży ubezpieczeń.
ZAPISZ MNIE
Ubezpieczeniowe wieści
autor: Karolina Wysota
Wysyłany co dwa tygodnie
Karolina Wysota
Newsletter, który dostarczy informacji na temat tego, co dzieje się w branży ubezpieczeń.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy