AFI liczy na 100 mln EUR

KSA
opublikowano: 24-11-2010, 09:15

Zarejestrowany w Holandii deweloper w grudniu chce sprzedać akcje i zadebiutować na GPW.

Indeks WIG-Deweloperzy poszerzył się w tym roku o ED Invest i Robyg. Wkrótce dołączyć ma do nich kolejna spółka — AFI Europe. Do zaoferowania ma 35,5 mln akcji. Z oferty chce uzyskać około 100 mln EUR. Pieniądze przeznaczy na wkłady własne do nowych projektów.

— W I kwartale 2011 r. chcemy rozpocząć projekt biurowy Cotroceni w Rumunii oraz drugi etap Classic 7 w Czechach. W kolejnym kwartale planujemy budowę centrum AFI Golden City, kolejny etap Osiedla Europejskiego w Krakowie — wylicza Avi Barzilay, dyrektor generalny AFI.

W III kwartale powinna wystartować budowa centrum AFI Palace Ploeiesti w Rumunii i kolejny etap budynku ACB w Serbii. Na 2012 przewidziane jest rozpoczęcie centrum Arad w Rumunii i kolejnych etapów czeskich Classic 7 i AFI Karlin. Spółka szacuje wartość tego planu inwestycyjnego na 260 mln EUR.

AFI ma po 9 miesiącach 40,2 mln EUR przychodów i 3,4 mln EUR straty netto. Wartość portfela nieruchomości komercyjnych szacuje na 1,13 mld EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / AFI liczy na 100 mln EUR