Aflofarmy sprzedają akcje aptekarzom

Katarzyna Kozińska
15-10-2001, 00:00

Aflofarmy sprzedają akcje aptekarzom

Jeszcze w tym miesiącu zacznie działać nowy zakład produkcyjny spółki Aflofarm Fabryka Leków. W przyszłym roku do spółki ma przystąpić przynajmniej 2 tys. właścicieli aptek. Będzie to układ wiązany — propozycja dla aptekarzy dotyczy jednocześnie także spółki Aflofarm Farmacja Polska, do której zostanie przeniesiony majątek pabianickiej fabryki Aflopa.

Andrzej Furman, właściciel fabryki leków Aflopa z Pabianic, wspólnie z trzema innymi osobami zainwestował 15 mln zł w budowę nowej fabryki leków. Spółka, która zajęła się tym przedsięwzięciem — Aflofarm Fabryka Leków, działa na terenie Łódzkiej SSE. Produkcja ruszy jeszcze w październiku.

— Na razie prowadzimy próby technologiczne i czekamy na zamknięcie formalności administracyjnych. Zakład będzie wytwarzać tzw. formy suche leków: tabletki, saszetki, drażetki, w tym witaminy, preparaty mineralne, leki ziołowe — mówi Andrzej Furman.

Obie albo żadna

Zadaniem właściciela Aflopy było pozyskanie jak największej grupy aptekarzy, którzy mogliby objąć udziały w nowej spółce. Założyciele przedsiębiorstwa nie wykluczają nawet sytuacji, w której farmaceuci zyskaliby większość kapitału firmy.

— 1700 właścicieli aptek podpisało deklarację współpracy. Udziały w spółce zaczniemy sprzedawać w I kwartale przyszłego roku. Jednocześnie udostępnimy im również udziały w drugiej spółce - Aflofarma Farmacja Polska. Jestem przekonany, że bardzo szybko przekonamy do naszego projektu do 4 tys. aptekarzy — twierdzi Andrzej Furman.

Aflofarma Farmacja Polska to spółka, do której na przełomie roku zostanie przeniesiony majątek należącej do Andrzeja Furmana firmy produkującej leki Aflopa. W 2017 r. — po rozwiązaniu specjalnych stref ekonomicznych —obie spółki zostaną połączone.

Kto podoła

Aptekarze będą kupować udziały po cenie z wartości księgowej. Andrzej Furman zapewnia, że nie chodzi o zdobywanie kapitału, lecz o zawiązanie stałej współpracy handlowej. Kierownictwo Aflopy chce na początek przeznaczyć na udziały dla aptekarzy od 8 do 16 mln zł z 50 mln zł kapitału firmy. Warunkiem uzyskania prawa do zakupu dwóch udziałów wartych 1000 zł jest zakup leków za minimum 10 tys. zł w ciągu roku. Zdaniem Andrzeja Furmana, nawet mała apteka jest w stanie wykonać minimalny obrót 835 zł w ciągu miesiąca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kozińska

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Aflofarmy sprzedają akcje aptekarzom