Afriso-Euro-Dynamika zmienia siedzibę

Mirosław Cichy
04-05-2001, 00:00

Afriso-Euro-Dynamika zmienia siedzibę

Firma Afriso-Euro-Dynamika z Gliwic zainwestowała około 2 mln zł w budowę obiektu biurowo-magazynowego w Szałszy koło Gliwic. Spółka zamierza pod koniec maja przenieść tam swoją siedzibę. Dzięki temu mają wzrosnąć jej obroty i zatrudnienie.

Spółka Afriso-Euro-Dynamika z Gliwic, zajmująca się głównie naprawą i kalibracją analizatorów spalin do kotłów grzewczych, kończy budowę obiektu biurowo-magazynowego w Szałszy koło Gliwic.

Konieczna przeprowadzka

— Od 1998 roku nasza siedziba mieści się w wydzierżawionych pomieszczeniach o powierzchni 90 mkw. w biurowcu przy ul. Jasnogórskiej w Gliwicach. Dodatkowo w sąsiednim budynku dzierżawimy pomieszczenia magazynowe. Ze względu na rozwój firmy i rosnącą liczbę pracowników, konieczna była budowa własnego obiektu — wyjaśnia Michał Kulicki, prezes Afriso-Euro-Dynamika z Gliwic.

Budynek ma powierzchnię 600 mkw. Prace projektowe rozpoczęto w marcu 2000 roku. Pozwolenie na budowę firma uzyskała we wrześniu. Do końca 2000 roku zrealizowano stan surowy. Teraz trwają prace wykończeniowe. Projektowaniem i nadzorem nad pracami budowlanymi zajęła się firma Arkus z Gliwic.

— Do nowej siedziby przeniesiemy się pod koniec maja — mówi Michał Kulicki.

Koszt inwestycji został oszacowany na 2 mln zł. Pieniądze pochodzą głównie ze środków własnych spółki.

Docelowo 20 osób

Dzięki nowej siedzibie firma chce rozwinąć swoją działalność i zwiększyć zatrudnienie. Obecnie zatrudnia 11 osób, a w 2000 r. liczba ta wzrośnie do 20.

Afriso-Euro-Dynamika z Gliwic została założona w 1997 roku do reprezentowania na terenie Polski interesów europejskiej grupy firm Afriso-Euro-Index. Od 1998 r. spółka jest wyłącznym przedstawicielem grupy na rynek polski i generalnym importerem towarów wyprodukowanych w zakładach w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Szwecji i Rumunii.

Firma oferuje armaturę i automatykę do instalacji grzewczych i paliwowych, analizatory spalin do kontroli regulacji kotłów grzewczych oraz przyrządy do pomiaru temperatury i poziomu ciśnienia. 70 proc. udziałów spółki posiada Afriso-Werk Georg Fritz GmbH & Co. KG, natomiast reszta (30 proc.) należy do osób fizycznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Cichy

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Afriso-Euro-Dynamika zmienia siedzibę