Agencja S&P obniżyła rating Nissana

opublikowano: 21-02-2019, 18:27

Japoński koncern motoryzacyjny Nissan Motor przeżywa trudne chwile związane z aferą byłego prezesa Carla Ghosna. Negatywne prognozy na kolejne dwa lata skłoniły agencję S&P Global Ratings do obniżenia ratingu zadłużenia spółki.

Rating firmy został zredukowany przez  agencję po raz pierwszy od dekady do poziomu A- z A. Perspektywy długoterminow są stabilne – poinformowała agencja. 

Nissan
Zobacz więcej

Nissan fot. Bloomberg

Ocenę wiarygodności Nissana weryfikuje obecnie również firma Moody's Investors Service, która do tej pory utrzymywała rating na poziomie A2.

Po tym jak wyniki spółki za III kw. 2018 r. okazały się słabsze od oczekiwanych przez analityków, japoński producent obniżył prognozę całorocznego zysku.

Sprzedaż w Stanach Zjednoczonych, jednym z głównych rynków eksportowych Nissana spadła w styczniu o 19 proc. Z powodu niższej sprzedaży vanów i samochodów dostawczych Nissan zmuszony był do zredukowania 700 etatów w fabryce w Mississippi.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu