Agencja żąda pieniędzy od Ryszarda Krauzego

KL
opublikowano: 26-09-2007, 00:00

Grupa Ryszarda Krauzego jest winna skarbowi państwa ponad 90 mln zł — twierdzi prezes ANR. Zdecyduje sąd — twierdzi Prokom.

Grupa Ryszarda Krauzego jest winna skarbowi państwa ponad 90 mln zł — twierdzi prezes ANR. Zdecyduje sąd — twierdzi Prokom.

Wacław Szarliński, prezes Agencji Nieruchomości Rolnych, twierdzi, że na 90 mln zł zobowiązań inwestora składa się 69,8 mln zł zaległych opłat oraz odsetek od przeterminowanych należności (21,2 mln zł). Są to opłaty za użytkowanie wieczyste kupionych od SGGW nieruchomości w Wilanowie. Według, Wojciecha Mojzesowicza, ministra rolnictwa, należności od spółek Krauzego wynoszą około 10 proc. wszystkich długów użytkowników nieruchomości należących do ANR.

— Spór z agencją trwa od 2001 r. i wynika z nieprawidłowego, naszym zdaniem, stosowania przez ANR przepisów regulujących zasady pobierania i rozliczania tych opłat. W sprawach, które zakończyły się rozstrzygnięciem korzystnym dla agencji, opłaty zostały wraz z odsetkami zapłacone — twierdzi Krzysztof Król, rzecznik Prokom Investments.

Dodał, że pozostałe sprawy są wciąż przedmiotem postępowania sądowego i dopiero ostateczne rozstrzygnięcie przesądzi o tym, czy i w jakiej wysokości Ryszard Krauze i jego spółki staną się dłużnikami agencji.

Według rzecznika, Prokom dysponuje opiniami prawnymi podającymi w wątpliwość zasady naliczania stawek przez ANR.

— Nie możemy w takim przypadku bez prawomocnych orzeczeń sądu wpła- cać innych kwot niż bezsporne, gdyż narazilibyśmy się na zarzut działania na niekorzyść spółki lub naruszy- libyśmy interes jej akcjonariuszy — mówi Krzysztof Król.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu