Agent ubezpieczeniowy oszukał klientów na 500 tys. zł

MD
opublikowano: 17-03-2009, 13:19

Rzeszowscy policjanci zatrzymali agenta ubezpieczeniowego, który oszukał klientów na co najmniej pół miliona zł. Policja szacuje, że kwota oszustwa może sięgać nawet miliona zł.

Jak poinformował we wtorek oficer prasowy rzeszowskiej policji podinsp. Zbigniew Kocój, zatrzymany 54-letni mężczyzna działał na podstawie umowy zawartej z jedną z firm ubezpieczeniowych, która ma swoje przedstawicielstwo w Rzeszowie. Miał pośredniczyć przy zawieraniu umów ubezpieczenia.

"Ze wstępnych ustaleń wynika, że wprowadzał w błąd swoich klientów co do warunków umów, oferując im jednocześnie nieistniejące produkty firmy. Pobierana od nich gotówka i przelewy zamiast trafić na konto firmy, trafiały na jego prywatne konto", mówił Kocój.

Zaznaczył także, że straty mogą przekroczyć milion złotych, ponieważ wiele wskazuje na to, że dotychczas prokuraturę zawiadomiła zaledwie część poszkodowanych, a skala działalności agenta była większa.

Polica w ramach prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie śledztwa wystąpili z wnioskiem o areszt dla mężczyzny. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Agent ubezpieczeniowy oszukał klientów na 500 tys. zł