Agora rozszerza ofertę o słowniki językowe

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 18-05-2005, 20:03

Agora w ramach uzupełnienia serii encyklopedii, od 1 czerwca wprowadzi do sprzedaży wraz z "Gazetą Wyborczą" pierwszy z pięciu słowników językowych. Cena słownika będzie równa cenie jednego tomu encyklopedii, czyli 37 zł.

Agora w ramach uzupełnienia serii encyklopedii, od 1 czerwca wprowadzi do sprzedaży wraz z "Gazetą Wyborczą" pierwszy z pięciu słowników językowych. Cena słownika będzie równa cenie jednego tomu encyklopedii, czyli 37 zł.

"W środę, 1 czerwca 2005 r. wraz z +Gazetą Wyborczą+ pojawi się w sprzedaży pierwszy z pięciu słowników językowych przygotowanych przez Agorę we współpracy z wydawnictwem Langenscheidt" - podała spółka w komunikacie.

Jako pierwszy pojawi się słownik angielsko-polski/polsko-angielski. W kolejne środy ukażą się słowniki: niemiecki, rosyjski, francuski i hiszpański. Wszystkie słowniki oprócz części hasłowej zawierają komentarz gramatyczny.

Agora rozpoczęła sprzedaż 20-tomowej encyklopedii "Gazety Wyborczej" 12 stycznia 2005 r. Tomy ukazują się w kolejne środy i są sprzedawane wraz z "Gazetą Wyborczą" w cenie 37 zł plus cena "Gazety".

W raporcie za pierwszy kwartał Agora podała, że sprzedaż poszczególnych tomów encyklopedii jest zgodna z jej oczekiwaniami i waha się między 40-60 proc. sprzedaży "Gazety Wyborczej", która wynosi między 350-500 tys. egzemplarzy. Przychody ze sprzedaży encyklopedii w okresie styczeń-marzec wyniosły 51,5 mln zł i - jak podaje spółka - projekt osiągnął solidną rentowność.

We wtorek 17 maja Agora we współpracy z Wydawnictwem Ossolineum rozpoczęła sprzedaż nowej serii książek "Klasyka XIX wieku", która liczyć będzie 30 powieści.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane