Czytasz dzięki

Agora uzgodniła obniżkę wynagrodzeń w spółce

opublikowano: 15-04-2020, 14:19

Agora uzgodniła z Międzyzakładową Komisją NSZZ "Solidarność" Agory SA i Inforadia przejściowe obniżenie wynagrodzeń o 20 proc.

Obniżka ma obowiązywać przez 6 miesięcy, a łączne oszczędności z tego tytułu zarząd szacuje na 25 mln zł. 

Agora
Zobacz więcej

Agora Grzegorz Klatka / Forum

Dodatkowo, wybrane spółki z grupy będą ubiegać się o dofinansowanie wynagrodzeń z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

"Obserwacja rozwoju pandemii w Polsce i na świecie, a także jej skutków dla gospodarki oraz działalności Grupy, uprawdopodabnia kontynuację jej negatywnego wpływu na wyniki Agory i jej spółek zależnych w trzecim kwartale 2020 r. Decyzja o przejściowym obniżeniu kosztów wynagrodzeń i świadczeń na rzecz pracowników jest kolejnym z serii koniecznych i na bieżąco podejmowanych działań oszczędnościowych prowadzonych w ramach Grupy Agora, które mają na celu złagodzenie negatywnych konsekwencji skutków pandemii, w tym braku możliwości prowadzenia działalności gospodarczej w wybranych sektorach" - podano.

Proces negocjacji dotyczący uzgodnień warunków zwolnień grupowych w spółce Goldenline Sp. z o.o. jeszcze się nie zakończył.

Do Agory należy m.in. sieć kin Helios oraz "Gazeta Wyborcza".

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane