Czytasz dzięki

W Agorze nie tylko cięcia płac

opublikowano: 22-04-2020, 10:12

Agora poinformowała niedawno o uzgodnieniu obiżki płac w firmie w związku z pandemią. Paweł Szpigiel, analityk BM mBanku, uważa że pod nóż pójdzie także dywidenda.

Analityk w raporcie z 15 kwietnia obniżył z "kupuj" do "akumuluj" rekomendację dla akcji spółki, a cenę docelową z 17 do 8,6 zł.

Agora
Zobacz więcej

Agora Grzegorz Klatka / Forum

"W scenariuszu bazowym spodziewamy się, że Agora wygeneruje stratę na linii EBITDA ex. MSSF16 rzędu 23 mln zł w 2020 r. ze względu na tąpnięcie wyników segmentu Film i Książka oraz istotny spadek rynku reklamowego. Sytuacja kredytowa Agory na koniec 2019 r. była stabilna (dług netto rzędu 157 mln zł), przy bazie aktywów trwałych netto na poziomie 460 mln zł oraz posiadanym pakiecie 40 proc. Eurozet. Spółka zapowiedziała cięcia kosztów operacyjnych oraz znaczną redukcję CAPEX w 2020 r. Stąd uważamy, że nawet przy słabych wynikach w 2020 r., ryzyko emisji jest relatywnie niskie. Niemniej jednak profil inwestycyjny Agory jest obecnie mało zachęcający: zakładamy brak dywidendy w okresie 2020-21 oraz negatywny FCF w 2020 r. i dość niski w 2021 r. (zaledwie 13 mln zł). W dodatku Agora jest skazana na operowanie w chaotycznym, nieprzewidywalnym środowisku, gdyż rynek reklamy jest ściśle skorelowany z kondycją gospodarczą, a na ten moment trudno jest określić jej stan w średnim terminie" - napisano w uzasadnieniu raportu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane