Czytasz dzięki

Haitong Bank radzi sprzedać akcje Wirtualnej Polski

opublikowano: 22-04-2020, 09:44

Konrad Księżopolski z Haitong Banku obniżył z "kupuj" do "sprzedaj" rekomendację dla akcji Wirtualnej Polski. Cena docelowa została obniżona z 74,6 do 60 zł.

Spadek wyceny to konsekwencja redukcji prognozy EBITDA na lata 2020/21 odpowiednio o 20/19 proc. z powodu spodziewanych negatywnych konsekwencji pandemii koronawirusa.

Jacek Świderski, prezes Wirtualnej Polski
Zobacz więcej

Jacek Świderski, prezes Wirtualnej Polski Fot. Marek Wiśniewski

Pomimo tego, że Wirtualna Polska jest spółką nowych technologii, która większość biznesu (e-commerce i reklamy internetowe) prowadzi w sferze cyfrowej (poza WP TV), to w 2019 r. 22 proc. przychodów i 18 proc. EBITDA pochodziło z turystyki, która z powodu Covid-19 generuje obecnie niemal zerowe przychody. Choć biznes i aktywność społeczna przeniosły się do internetu, a ludzie spędzają na portalach internetowych więcej czasu, to globalne obawy makroekonomiczne i poważne problemy w niektórych sektorach, takich jak motoryzacja i turystyka, mogą spowodować cięcia w budżetach reklamowych, które nie ominą także internetu - uważa Konrad Księżopolski.

Analityk spodziewa się, że Wirtualna Polska przedstawi słabe wyniki za I kw. 2020 r., natomiast w II kw., na który przypadnie szczyt lockdownu wywołanego pandemią, dynamika wyników może być jeszcze słabsza.

Analityk uważa, że nawet gdy lockdown się skończy i ruch samolotowy zostanie przywrócony, ludzie znacząco ograniczą swoje międzynarodowe plany wakacyjne. Oszczędnościowe plany konsumentów mogą również wpłynąć na niższą sprzedaż w SuperAuto24 i ExtraDom. W perspektywie długoterminowej cyfryzacja będzie sprzyjać modelowi biznesowemu Wirtualnej Polski, ale w krótkim okresie segment e-commerce spółki powinien tracić z racji negatywnego wpływu Covid-19.

Rekomendację wydano 21 kwietnia o godz. 8.00.

Wirtualna zastrzeżenia prawne

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane