Agros Koszalin zbuduje holding

Witold Choiński
opublikowano: 13-05-1999, 00:00

Agros Koszalin zbuduje holding

Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego Agros Koszalin zaczyna budować własną grupę kapitałową. Przejęło od Agrosu Holding 100 proc. udziałów firmy Agrolas.

PPM Agros Koszalin, spółka w 30,5 proc. zależna od Agrosu Holding, ma już w swojej grupie 61 proc. udziałów Chłodni Koszalin. W kwietniu została wyłącznym właścicielem Agrolasu, produkującego mrożonki warzywne i owocowe. Spółka zamierzała również przechwycić Zakłady Mięsne z Gorzowa Wielkopolskiego, jednak transakcja nie doszła do skutku. Mówi się, że przejęcie od Agrosu Holding 100 proc. udziałów Agrolasu mogło być przyczyną rezygnacji z prywatyzacji gorzowskiej firmy. Jerzy Stefanowicz, wiceprezes Agrosu Koszalin, wyjaśnia jednak, że przyczyny miały charakter ekonomiczny.

— Przy obecnej dekoniunkturze w branży mięsnej, wygórowane żądania związków zawodowych mogły skazać na niepowodzenie naszą inwestycję, a na to nie mogliśmy sobie pozwolić — mówi Jerzy Stefanowicz.

Jak twierdzi prezes Stefanowicz, przejęcie Agrolasu jest zgodne z długofalową polityką restrukturyzacyjną Agrosu Holding, który chce odejść od zarządzania małymi firmami i w ten sposób doprowadzić do konsolidacji swojej grupy kapitałowej.

— Jeszcze w ubiegłym roku Agros Holding zarządzał ponad 20 firmami. Teraz w bezpośrednim zarządzaniu chce pozostawić tylko 7-8 firm — mówi Jerzy Stefanowicz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Witold Choiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Agros Koszalin zbuduje holding