Agros Nova ruszyła na zakupy

WIS
opublikowano: 21-03-2012, 00:00

Spożywcza grupa przejmie większościowy pakiet w przetwórcy warzyw Fruktus. I na tym nie koniec.

Konsolidacja branży przetwórstwa owocowo-warzywnego nabiera tempa. Należąca do IK Investment Partners grupa spożywcza Agros Nova, do której należą takie marki jak Tarczyn, Łowicz czy Kotlin, chce przejąć firmę Fruktus, wytwarzającą przetwory warzywne, majonezy itp. Złożyła już wniosek w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

— Zdecydowaliśmy się na pozyskanie silnego inwestora branżowego, aby zapewnić firmie możliwość rozwoju w obszarze produkcji i dystrybucji. Nasza rodzina zachowa mniejszościowy pakiet udziałów — informuje Stanisław Kowalczyk, założyciel i prezes firmy Fruktus, który nadal będzie nią kierować.

Podkreśla, że firma ma dużo wolnych mocy produkcyjnych. Jest rentowna i nigdy w 24-letniej historii nie zanotowała strat. Jej roczne obroty oscylują wokół 90 mln zł, a zyski sięgają kilku milionów złotych.

— Dołączenie Fruktusa do grupy Agros Nova umacnia nasząpozycję jako największego przetwórcy owoców i warzyw. Zyskujemy infrastrukturę produkcyjną, której nie mają nasze zakłady. Stwarza nam to dodatkowe możliwości wytwarzania sałatek i marynat dla marki Krakus.

Wejdziemy też w nowe kategorie, w których doświadczenie i technologię ma Fruktus. Ponadto poszerzamy portfolio o markę: Fruktus — mówi Marek Sypek, prezes grupy Agros Nova.

Deklaruje, że jego firma jest zainteresowana kolejnymi przejęciami w branży spożywczej i prowadzi już wiele rozmów. Roczne obroty grupy Agros Nova przekraczają już 1 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WIS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu