Ahold sprzeda polskie sklepy sieci Albert i Hypernova

(Marek Druś)
opublikowano: 06-11-2006, 20:29

Ahold zamierza wycofać się z sieci detalicznych w Polsce. Holenderska firma prowadzi już rozmowy na ten temat.

Ahold zamierza wycofać się z sieci detalicznych w Polsce - poinformowała spółka w komunikacie. Według przedstawicieli Ahold Polska, sieci sklepów Albert i Hypernova zostaną sprzedane i firma prowadzi już rozmowy na ten temat.

"Ahold rozpoczął rozmowy dotyczące sprzedaży polskiej firmy z kilkoma zainteresowanymi stronami i oczekuje się, że rozmowy zakończą się przed końcem tego roku. Zakładamy, że sprzedaż zostanie sfinalizowana w pierwszej połowie 2007 roku" - powiedziała PAP Dominika Kosman, rzeczniczka Ahold Polska.

Ahold prowadzi w Polsce sieć 178 supermarketów Albert oraz 15 hipermarketów Hypernova. Firma posiada także kilka Albertów działających na zasadzie franczyzy.

"Ahold dotrzyma wszelkich zobowiązań wobec franczyzobiorców. Sklepy będą działać pod obecnymi brendami, do momentu sfinalizowania transakcji nowym właścicielom" - powiedziała Kosman.

Według komunikatu Ahold, spółka podjęła decyzję o wycofaniu z Polski w ramach szerszej strategii. W Europie Środkowej Ahold zamierza skoncentrować się na działalności w Czechach, gdzie osiągnął pozycję lidera.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Ahold sprzeda polskie sklepy sieci Albert i Hypernova