AI zrobiła "imprezę" bez wiedzy właściciela

opublikowano: 10-11-2017, 10:33
aktualizacja: 10-11-2017, 10:34

Alexa, sterowana głosem cyfrowa asystentka koncernu Amazon, o godzinie 2 w nocy samodzielnie "rozkręciła imprezę" bez wiedzy właściciela, donoszą niemieckie media.

Zobacz więcej

Amazon Echo

Bloomberg

Oliver Haberstroh mieszkający nieopodal Hamburga o zajściu dowiedział się  w dość nietypowy sposób. Po powrocie do domu w sobotę rano odkrył bowiem, że jego klucz nie pasuje do zamka. Jak się okazało, w nocy o godz. 1:50 nagle w jego mieszkaniu zaczęła niezwykle głośno grać muzyka, którą samodzielnie uruchomiła Alexa.

Obudzeni sąsiedzi w związku z nieudanymi próbami skontaktowania się z panem Haberstrohem zawiadomili policję. Funkcjonariusze włamali się do mieszkania, wyłączyli urządzenie, po czym wymienili zamki w drzwiach.

Właściciel niesfornego urządzenia musiał odebrać nowe klucze na komisariacie i zapłacić słony rachunek za nocną interwencję ślusarza.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu