AIG/Lincoln buduje w Radomiu Słoneczne Centrum

PAP
09-04-2008, 17:06

Firma AIG/Lincoln wybuduje w centrum Radomia Słoneczne Centrum, na które złożą się m.in. budynki mieszkalne, aquapark oraz galeria handlowa.

W środę przedstawiciele firmy podpisali z władzami miasta umowę dotyczącą współfinansowania rozbudowy dróg dojazdowych do kompleksu.

Sama tylko rozbudowa i modernizacja układu komunikacyjnego w okolicy Słonecznego Centrum pochłonie prawie 19 mln zł. "Ponad 47 proc. kosztów z tym związanych zobowiązał się pokryć inwestor" - poinformował dziennikarzy prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak.

Na obszarze 20 hektarów powstanie przeszło 10 bloków mieszkalnych (łącznie 300 mieszkań o podwyższonym standardzie). Wybudowany zostanie też aquapark z basenem sportowym i rekreacyjnym oraz rozbudowanym kompleksem odnowy biologicznej. Powstanie również centrum usługowo-handlowo-rozrywkowe z kompleksem kin oraz park rekreacyjny z parkiem rozrywki dla dzieci.

Realizacja inwestycji rozpoczęła się jesienią ub.r. "Zgodnie z planami kompleks powinien być gotowy w październiku 2009 roku" - powiedział Mirosław Szydelski, członek zarządu i dyrektor ds. inwestycji w AIG/Lincoln Polska.

AIG/Lincoln istnieje na rynkach nieruchomości od 1997 roku. Dotychczas zrealizowała 28 projektów w Europie o całkowitej wartości inwestycji 1 mld dolarów. Posiada filie w Czechach, Polsce, na Słowacji, w Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, Rosji i na Węgrzech. Na zrealizowane projekty składają się biurowce, parki magazynowo-logistyczne, centra handlowe, parki biznesu, projekty mieszkaniowe i projekty wielofunkcyjne.

W Polsce firma zrealizowała m.in. budynki biurowe AIG Amplico Life, Saski Point, Saski Crescent i Riverside Park w Warszawie, projekt handlowy Tesco, jak również inwestycje przemysłowe: Diamond Business Park Warszawa, Diamond Business Park Łódź i Diamond Business Park Piaseczno. Wybudowała również Osiedle Kampinos - projekt mieszkaniowy w pobliżu Warszawy. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / AIG/Lincoln buduje w Radomiu Słoneczne Centrum