AIG ubezpieczy sieci punktów kasowych IGPF

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 26-06-2006, 20:27

Sieci punktów kasowych zrzeszone w Izbie Gospodarczej Przedsiębiorstw Finansowych (IGPF) będą ubezpieczane przez AIG Polska Towarzystwo Ubezpieczeń. Będzie to ubezpieczenie odpowiedzialności zawodowej - poinformowała w poniedziałek Izba po swoim walnym zgromadzeniu.

Sieci punktów kasowych zrzeszone w Izbie Gospodarczej Przedsiębiorstw Finansowych (IGPF) będą ubezpieczane przez AIG Polska Towarzystwo Ubezpieczeń. Będzie to ubezpieczenie odpowiedzialności zawodowej - poinformowała w poniedziałek Izba po swoim walnym zgromadzeniu.

Jak poinformował cytowany w komunikacie wiceprezes Izby Paweł Majewski, AIG Polska TU zmodyfikowało produkt do tej pory w Polsce nieistniejący, po otrzymaniu zgody na to z Londynu. Zarząd IGPF zwrócił się do AIG TU o opracowanie kompleksowego ubezpieczenia dla wszystkich agencji finansowych w Polsce.

Ubezpieczenie ma ochronić klientów przed ewentualnymi upadłościami takich agencji. Upadły już sieci takie jak Grosik czy Płatnik

Rynek płatności masowych obsługiwany jest nie tylko przez banki, także przez prywatnych przedsiębiorców niebędących bankami.

IGPF działa od 14 miesięcy. Liczy obecnie 130 członków zwyczajnych oraz 3 członków ľ operatorów. Łącznie operatorzy ci mają 521 agencji partnerskich i własnych. Jak podaje Izba, agencji niezrzeszonych jest kilka tysięcy. Z 521 agencji - 365 objętych jest obecnie ubezpieczeniem odpowiedzialności zawodowej.

Obrót miesięczny agencji należących do IGPF oraz skupionych przy operatorach wynosi 68,8 mln zł. Liczba transakcji wykonywanych przez agencje w skali miesiąca wynosi 602 tys. 121, a IGPF szacuje, że liczba przyjętych transakcji w skali miesiąca przez operatorów zrzeszonych w Izbie, do końca br. może wynieść 1,4 mln.

Izba przewiduje, że do końca roku będzie liczyć 660 członków. Operatorzy zrzeszeni w IGPF planują do końca 2006 roku otworzyć 210 nowych punktów opłat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / AIG ubezpieczy sieci punktów kasowych IGPF