Airbus miał udany rok

opublikowano: 18-12-2019, 12:59

Airbus jest na dobrej drodze by zakończyć 2019 r. z wszystkimi głównymi programami cywilnych samolotów wykazującymi wskaźnik book-to-bill na poziomie powyżej 1, donosi Reuters.

Christian Scherer, szef działu sprzedaży odrzutowców komercyjnych zasugerował, że w roku, w którym nastąpiły napięcia handlowe i taryfy w USA, Airbus osiągnął dobre wyniki, które mogą zaowocować sprzedażą brutto 1000 samolotów. Dodał jednak, że cła handlowe stanowią „bardzo poważny problem” dla klientów linii lotniczych.

Zobacz więcej

Samoloty Airbusa

Bloomberg

Wskaźnik book-to-bill powyżej 1 oznaczałby wyższą wartość w nowych zamówieniach niż w przypadku dostaw w ciągu roku, po tym, jak Airbus odnotował wzrost sprzedaży o 940 brutto w ciągu pierwszych 11 miesięcy.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników sprzedaży - powiedział Scherer. Zaprzeczył także, że Airbus skorzystał z decyzji rywala Boeinga o zawieszeniu produkcji swojego uziemionego modelu 737 MAX po dwóch śmiertelnych wypadkach, podkreślając, że zakłócenia zaszkodziły ogólnie całemu sektorowi.

Dyrektor dodał, że zamiennik większej rodziny samolotów A320 będzie musiał poczekać na przełomową poprawę wydajności środowiskowej i ekonomicznej, co jest mało prawdopodobne przed 2030 rokiem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy