Airbus wyciąga rękę do start-upów

opublikowano: 24-04-2019, 22:00

Future Space Accelerator to okazja do pozyskania partnera lub odbiorcy rozwiązań dla sektora kosmicznego. Nowy program właśnie startuje.

Airbus Polska, Cleanproject, SatRevolution oraz PwC Polska (w roli organizatora i operatora) rozpoczynają nabór do pierwszej edycji akceleratora Future Space Accelerator skierowanego do technologicznych przedsiębiorców z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej działających w branży kosmicznej. Zakwalifikowane do programu start-upy będą pracować nad swoimi rozwiązaniami i dostosowaniem ich do potrzeb inicjatorów akceleratora oraz całego rynku.

Manuel Heredia Ortiz, prezes Airbus Polska
Zobacz więcej

Manuel Heredia Ortiz, prezes Airbus Polska

— W programie nie ma finansowych nagród. Liczymy natomiast na konkretne efekty biznesowe w postaci komercyjnej współpracy start-upów z partnerami, która kontynuowana będzie także po zakończeniu akceleracji. Jest to model sprawdzony w trzech edycjach naszego własnego akceleratora PwC Startup Collider — zaznacza Michał Przybylski, menedżer w zespole innowacji w PwC.

Udział w Future Space Accelerator stanowi więc szansę np. na wdrożenie startupowych technologii w strukturach np. Airbusa, realizacji wspólnych z partnerami projektów badawczo-rozwojowych czy uzyskanie dostępu do ich klientów.

„Start-upy otrzymają wsparcie w rozwoju swojego biznesu, zyskają przy tym dostęp do najlepszych podmiotów branży kosmicznej i ich zaawansowanych technologii” — dodaje Manuel Heredia Ortiz, prezes Airbus Polska.

Zgłaszać można się z technologiami związanymi z budową nanosatelitów, satelitów, optoelektroniką, analizą i przetwarzaniem danych z obrazowania satelitarnego, a także robotyką, sztuczną inteligencją, systemami uczenia maszynowego przeznaczonymi dla sektora kosmicznego.

16.06

Do tego dnia przyjmowane będą zgłoszenia do Future Space Accelerator. Lista firm zakwalifikowanych do akceleratora zostanie ogłoszona w sierpniu. Przez kolejne miesiące start-upy będą pracować nad swoimi rozwiązaniami.

Finał programu zapowiedziano na grudzień 2019 r.

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu