Aixtron nie stracił po zmianie zalecenia

Tadeusz Stasiuk
06-07-2004, 00:00

Obniżenie przez analityków UBS rekomendacji z „kupuj” do „neutralnie” nie zaszkodziło wczorajszym notowaniom akcji Aixtrona. Kurs walorów jednego z największych niemieckich producentów urządzeń wykorzystywanych przez producentów chipów rósł na frankfurckiej giełdzie o blisko 3 proc.

Weryfikacja oceny analityków jest ich odpowiedzią na zawarcie umowy przejęcia amerykańskiej spółki Genus. Transakcję wyceniono na blisko 118 mln EUR i zostanie w całości zrealizowana na drodze wymiany akcji. Za pojedynczy walor udziałowcy Genusa otrzymają 0,51 amerykańskiego kwitu depozytowego Aixtrona. Po zmianach dotychczasowi właściciele akcji kontrolować będą 74 proc. kapitału nowego podmiotu. Reszta będzie należeć do udziałowców przejmowanej spółki.

Reakcja UBS jest zaskakująca. Premia, jaką zapłaci Aixtron akcjonariuszom Genusa, wynosi bowiem zaledwie 6 proc. ponad obecną wycenę akcji. Obojętność inwestorów na raport UBS wynika być może z wiary w dobre perspektywy spółki. Kilka dni temu podała ona, że spodziewa się zysku od 2 do 5 mln EUR przy przychodach 130-140 mln EUR. Wcześniej planowano, że przychody wyniosą 121 mln EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Aixtron nie stracił po zmianie zalecenia