Ajenci zostali udobruchani

Paweł Janas
opublikowano: 09-08-2006, 00:00

Konflikt między kierownictwem PKN Orlen a ajentami stacji własnych koncernu został zażegnany.

Jak pisaliśmy w lipcu, ajenci prowadzący firmowe stacje PKN Orlen byli niezadowoleni z nowego systemu prowizyjnego, który wszedł w życie na początku maja. Ich zdaniem pogarszał sytuację finansową zarówno osób prowadzących stacje, jak i pracowników. Twierdzili nawet, że kilkudziesięciu ajentów już podziękowało Orlenowi za współpracę.

William Kozik, dyrektor wykonawczy ds. sprzedaży PKN Orlen, twierdzi jednak, że nie ma i nie było konfliktu. Tym niemniej 3 sierpnia doszło do spotkania w tej sprawie między przedstawicielami władz spółki i ajentami. Udało się wypracować kompromis.

— Do tej pory stacje były podzielone na zbyt małą liczbę segmentów. Obok siebie występowały placówki, których poziom sprzedaży różnił się dwukrotnie. Jeśli więc obaj ajenci zwiększyli sprzedaż paliw o tę samą wielkość, to większą nagrodę otrzymywał ten, który miał słabszą stację. Po prostu jego procentowy wzrost był większy. Zwiększyliśmy więc liczbę segmentów z 20 do 60. Będą teraz grupowały placówki o podobnej sprzedaży. Równi będą walczyć z równymi. Chcielibyśmy, aby nowy system został wprowadzony w życie od 1 września po zatwierdzeniu przez zarząd — tłumaczy William Kozik, dyrektor wykonawczy ds. sprzedaży PKN Orlen.

Dodaje także, że ruchy kadrowe, o których mówili ajenci, nie są niczym nadzwyczajnym. Nie są też, jego zdaniem, większe niż w poprzednich latach.

Z naszych informacji wynika, że większość ajentów dobrze przyjęła te propozycje.

— To dobre propozycje. Z końcową oceną wstrzymamy się jednak do czasu, gdy wejdą one w życie i zaczną funkcjonować — twierdzi jeden z przedstawicieli Ogólnopolskiego Związku Stowarzyszeń Sprzedawców Produktów Naftowych PKN Orlen.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Janas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy