Akcja Inwestor: Pytanie do zarządu Magellana

DI
opublikowano: 29-06-2010, 00:00

Panie Prezesie, jaką ma Pan wizję rozwoju spółki, w przypadku gdy wybory prezydenckie wygra p. Komorowski i PO przeforsuje ustawę o komercjalizacji szpitali? Zostaną wtedy spłacone wszystkie długi. Jaka wtedy przyszłość czeka Pana spółkę, która przecież nie prowadzi innej działalności?

Odpowiedź spółki

Przez ponad 10 lat istnienia na polskim rynku Magellan stał się najważniejszym partnerem szpitali w zakresie finansowania ich bieżącej działalności oraz liderem finansowania dla dostawców artykułów i usług do szpitali. W tym czasie rynek zmieniał się dynamicznie, a wraz nim oferta produktowa spółki. Wprowadzenie ustawy zakładającej przekształcenie publicznych szpitali w komercyjne jednostki nie spowoduje zagrożenia dla jej modelu biznesowego. Budżet rządowego programu przekształceń SP ZOZ w spółki prawa handlowego wynosi 1,3 mld zł∆ i zakłada przekształcenie jedynie 30 proc. placówek. Ewentualne przyjęcie ustawy uruchomi długotrwały i skomplikowany proces, który będzie trwał latami. A Magellan już dziś dysponuje wieloma produktami, które mogą poprawić lub utrzymać właściwą efektywność finansową placówek służby, nawet jeśli nie będą one zadłużone. Potwierdzają to wprowadzone przez nas ostatnio nowe produkty, np. wspólny z Gras Savoye program ubezpieczeniowy czy audyty kosztowe wspólne z Audytelem.

Całą odpowiedź spółki znajdziesz na stronie

spółki w serwisie notowania.pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu