Akcje Alibaby po 188 HKD dla inwestorów detalicznych

opublikowano: 15-11-2019, 07:02

Alibaba Group Holding poinformował, że inwestorzy detaliczni będą musieli zapłacić po 188 HKD (93,31 zł) za akcję w ofercie na giełdzie w Hongkongu.

Chiński gigant e-commerce przeznaczył 12,5 mln akcji dla inwestorów indywidualnych. Zapowiedział, że pozostałe z oferowanych 500 mln akcji będą droższe, co oznacza iż planuje pozyskanie co najmniej 12 mld USD. To tegoroczny rekord na światowych giełdach. Alibaba poda cenę pozostałych akcji do 20 listopada.

Chiński gigant e-commerce wchodzi na giełdę w Hongkongu w momencie kiedy jego gospodarka znalazła się w trudnym momencie z powodu trwających od miesięcy prodemokratycznych protestów. Michael Yao, szef finansów korporacyjnych w Alibabie podkreślił, że spółka od dawna planowała wejście na giełdę w Hongkongu i wielkość oferty nie została zmieniona z powodu wydarzeń w mieście.

Alibaba jest notowana od 2014 roku na NYSE po rekordowym IPO, które przyniosło spółce 25 mld USD.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy