Akcje BIG odrabiają zaległości

Dariusz Karolak
opublikowano: 18-12-2000, 00:00

Akcje BIG odrabiają zaległości

Na wzrosty banków BIG zareagował z opóźnieniem, ale stylu w jakim odrabia zaległości tylko pozadrościć. Naruszenie wsparcia średniej spotęgowało reakcję byków, którym na wykresie dziennym udało się narysować gruby biały korpus. Zatrzymanie nastąpiło przy szczycie z 27 XI, 6 zł, co nie oznacza, że wyczerpał się krótkoterminowy potencjał wzrostowy. Impet rynku jest duży i może pozwolić przetestować opór z połowy X przy 6,65 zł. Sytuacja sprzyja BIG-owi, który chętniej rośnie po „zgraniu“ innych ciężkich walorów.

Sygnały kupna posypały się jak z rękawa. Pomimo krótkoterminowego wykupienia dopiero teraz otrzymaliśmy klasyczny sygnał kupna na MACD. Ewentualna korekta nie powinna być głęboka. Prawdopodobnie skończy się na powrocie do wstęgi Bollingera, której górna krawędź znajduje się przy 5,90 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Akcje BIG odrabiają zaległości