Akcje Blackstone Group zdrożały w debiucie o 17,6 proc.

opublikowano: 22-06-2007, 17:13

Fundusz private equity Blackstone Group zadebiutował w piątek na NYSE kursem 36,45 USD. Oznacza to, że inwestorzy, którzy kupili jego akcje po cenie emisyjnej, zarobili 17,6 proc.

Drugi amerykański fundusz private equity sprzedawał akcje po 31 USD. Wyceniało to firmę na 33,6 mld USD, co daje jej status jednej z największych spółek publicznych USA. Była to największa oferta publiczna przeprowadzona w USA w ostatnich pięciu latach i szósta pod względem wielkości w historii amerykańskich rynków kapitałowych. Wywołała także spekulacje na temat kolejnych. Rywal Blackstone Group, Kohlberg Kravis Roberts & Co., miał już wynająć banki inwestycyjne do przygotowania IPO. Wejście na giełdę ma rozważać także Carlyle Group.

Blackstone Group może pochwalić się doskonałymi wynikami. Zwrot z portfela inwestycji w aktywa korporacyjne wynosił od 1987 roku średnio 30,8 proc. rocznie. W przypadku portfela nieruchomości zwrot wynosił od 1991 roku średnio 38,2 proc. Inwestycje w fundusze funduszy hedgingowych przynosiły średnio 13 proc. zwrotu.

Blackstone Group zarządza aktywami wartości 78,7 mld USD. W 2006 roku fundusz osiągnął 2,27 mld USD zysku netto.
MD, AP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Akcje Blackstone Group zdrożały w debiucie o 17,6 proc.