Akcje Borussii Dortmund najdroższe od 15 lat

opublikowano: 19-10-2016, 15:24

Akcje Borussii Dortmund zdrożały do najwyższego poziomu od blisko 15 lat. Powód: klub jest na dobrej drodze do wejścia do jednej ósmej finałów rozgrywek Champions League, informuje faz.de.

Walory niemieckiego klubu piłkarskiego mocno zdrożały dzień po wygranym meczu z portugalskim Sporting Lizbona. W środę po południu kurs BVB rośnie o ponad 4 proc. Tym samym za akcję Borussii trzeba zapłacić najwięcej od początku 2002 r.

Wyświetl galerię [1/2]

Fani zespołu Borussi Dortmund

YouTube

Podczas wtorkowego spotkania Niemcy wygrali z Portugalczykami 2:1, co wywołało nie tylko w kibicach, ale inwestorach entuzjazm i nadzieję na wejście niemieckiej drużyny do kolejnego etapu rozgrywek.

Dla inwestorów sukcesy BVB to żyła złota. W ciągu ostatnich pięciu lat akcje klubu zdrożały już bowiem o blisko 150 proc.

W ubiegłym roku Borussia odnotowała rekordowy obrót w wysokości 376 mln EUR. To aż o 100 mln EUR więcej niż rok wcześniej. Zysk w wysokości 30 mln EUR był drugim najlepszym wynikiem w historii klubu.

Tak drożały akcje BVB w ciągu ostatnich 10 lat:

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica, faz.de

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy