Akcje Getinu? "Niedroga opcja na udany program naprawczy"

opublikowano: 06-02-2018, 12:43
aktualizacja: 06-02-2018, 12:49

Dariusz Górski, dyrektor działu analiz DM BZ WBK, podniósł do "kupuj" rekomendację dla akcji Getin Noble Banku. Wycenia je na 2,16 zł.

Dariusz Górski w raporcie z 29 stycznia ocenił, że informacja o planie emisji prawie 70 mln akcji i objęcia ich przez Leszka Czarneckiego jest dobrą wiadomością dla inwestorów mniejszościowych, ponieważ dodatkowy kapitał zapewnia niezbędne podstawy dla programu naprawczego banku na lata 2017–21 i pozwala przypuszczać, że w przypadku dalszych niedoborów kapitałowych, akcjonariusze mniejszościowi nie będą musieli ponosić ciężaru i ryzyka dokapitalizowania spółki.

Zobacz więcej

Fot. Marek Wiśniewski

"Podnosimy nasze szacunki dotyczące zysków banku w latach 2017–20 (przede wszystkim ze względu na niższy zakładany koszt ryzyka), co powoduje wzrost naszej ceny docelowej dla GNB do 2,16 zł i podniesienie rekomendacji do „Kupuj” - dodano.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Akcje Getinu? "Niedroga opcja na udany program naprawczy"