Akcje Intela mocno tanieją po wynikach

opublikowano: 22-10-2021, 06:40

Inwestorów rozczarowała sprzedaż osiągnięta w minionym kwartale przez jednego z największych producentów mikroprocesorów, informuje Reuters.

Akcje Intela taniały w handlu posesyjnym o ponad 8 proc. pomimo osiągnięcia w trzecim kwartale 1,71 USD zysku na akcję wobec oczekiwanych przez rynek 1,11 USD. Jako powód wskazywano słabszą od prognoz sprzedaż, wynoszącą 18,1 mld USD, czyli ok. 130 mln USD mniej niż szacowało Wall Street.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Prezes Pat Gelsinger tłumaczył Reutersowi, że sprzedaż flagowych mikroprocesorów spółki nie idzie tak dobrze jak by mogła z powodu niedoborów pomocniczych elementów półprzewodnikowych, np. chipów zarządzających WiFi, niezbędnych w produkcji komputerów. Intel zasygnalizował także, że spodziewa się niższych marż przez kilka lat i planuje duże wydatki na zwiększenie mocy swoich fabryk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane