Akcje Krak-Brokers weszły na Tabelę

Tomasz Furman
opublikowano: 24-09-1999, 00:00

Akcje Krak-Brokers weszły na Tabelę

Wczoraj na rynku powszechnym Centralnej Tabeli Ofert udanie zadebiutowały walory Krak-Brokers.

Pierwszą transakcję zawarto nimi już w parę minut po otwarciu notowań. Przedmiotem obrotu było 300 akcji po 4,50 zł. Kilkadziesiąt minut potem miała miejsce transakcja po 4,00 zł, a pod koniec dnia po 4,70. Łączny wolumen obrotu wyniósł 550 sztuk przy średniej cenie 4,40. We wtorek w dwóch transakcjach pakietowych właściciela zmieniło 33 tys. akcji. Cena walorów wyniosła 2,80 zł, a łączna wartość obrotu 92,4 tys. zł.

Na podstawie memorandum informacyjnego do regulowanego obrotu pozagiełdowego wprowadzonych zostało 950 tys. akcji o wartości nominalnej 1,00 zł. CeTO kilka dni temu dopuściło na swój rynek 777 676 akcji serii C, D i F sprzedawanych kolejno po 2,00 zł, 3,27 zł i 4,00 zł.

Spółka specjalizuje się przede wszystkim w sprzedaży towarów rolno-spożywczych, z obrotu którymi osiągnie około 98 proc. wszystkich przychodów. Zarząd duże nadzieje wiąże z działalnością maklerską na giełdach towarowych. W dłuższej perspektywie planowane jest utworzenie licencjonowanego domu składowego i Funduszu Towarowego. Jednak mimo dobrych prognoz dla spółki inwestorzy powinni liczyć się z ryzykiem charakterystycznymi dla działalności Krak-Brokers. Dotyczy to przede wszystkim nadprodukcji rolnej w Polsce i Unii Europejskiej oraz ryzyka kryzysu w Rosji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Furman

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Akcje Krak-Brokers weszły na Tabelę