Akcje Kruka drożeją. Będzie dywidenda

opublikowano: 06-03-2018, 15:23
aktualizacja: 06-03-2018, 15:29

Notowani Kruka mocno rosną, w czym pomaga zapowiedź wypłaty dywidendy za 2017 r.

Zarząd spółki zarekomenduje walnemu zgromadzeniu wypłatę 5 zł dywidendy na akcję, na co złoży się nie tylko zysk netto za ubiegły rok, ale też część kapitału zapasowego.

Wyświetl galerię [1/2]

Fot. Marek Wiśniewski

"Rekomendacja co do wypłaty oraz wysokości dywidendy uwzględnia obecną sytuację finansową oraz dalszą realizację strategii, planów i perspektyw rozwoju Grupy Kapitałowej Kruk. Zarząd nie wyklucza rekomendacji wypłaty dywidendy w kolejnych latach, a decyzja o jej wydaniu będzie ustalana każdorazowo biorąc pod uwagę nadrzędne plany i perspektywy rozwoju, zapotrzebowanie na finansowanie inwestycji, a także aktualny poziom zadłużenia i sytuację finansową Grupy Kapitałowej Kruk" - podano w komunikacie.

Przy kursie 226,8 zł dywidenda w wysokości 5 zł przekłada się na stopę dywidendy równą 2,2 proc.

Z zysku za 2016 r. spółka wypłaciła 2 zł dywidendy na akcję. Premię w tej samej wysokości akcjonariusze otrzymali za 2015 r., a za 2014 r. dywidenda sięgnęła 1,5 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu