Akcje Kruka mocno w górę

opublikowano: 06-03-2018, 22:00

Notowania spółki windykacyjnej mocno wzrosły na sesji we wtorek, w czym pomaga zapowiedź wypłaty dywidendy za 2017 r.

Mimo wyników za czwarty kwartał ubiegłego roku, które znacząco odbiegały od oczekiwań analityków, Kruk wypłaci znacznie wyższą dywidendę niż w poprzednich latach. Na jedną akcję przypadnie 5 zł, a pieniądze pochodzić będą nie tylko z ubiegłorocznego zysku, ale również z kapitału zapasowego. Z zysku za 2016 r. spółka wypłaciła 2 zł dywidendy na akcję. Premię w tej samej wysokości akcjonariusze otrzymali za 2015 r., a za 2014 r. dywidenda sięgnęła 1,5 zł. Przy kursie 226,8 zł dywidenda w wysokości 5 zł przekłada się na stopę dywidendy równą 2,2 proc.

Informacja o wysokości dywidendy pozytywnie wpłynęła na notowania, które rosły na sesji we wtorek o ponad 6 proc. Dzięki temu zatrzymana została przecena, która od sierpnia ubiegłego roku wyniosła ponad 40 proc. We wrześniu notowania tąpnęły po ujawnieniu przez spółkę informacji o trwającej w firmie kontroli skarbowej i ostrzeżeniu o możliwym, znaczącym wzroście efektywnej stopy opodatkowania do nawet 19- 20 proc. wobec dotychczasowych 2,5 proc. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu