Akcje po 23-30 zł

Zbigniew Kazimierczak
opublikowano: 09-03-2004, 00:00

Poznańska spółka spodobała się inwestorom finansowym, którzy są skłonni kupić jej walory, licząc na jej coraz lepsze wyniki.

Dzisiaj rozpoczyna się budowa księgi popytu na akcje nowej emisji oferowane przez DGA Doradztwo Gospodarcze. Zarząd wielkopolskiej spółki konsultingowej ustalił wstępne widełki cenowe na 23-30 zł.

DGA zdążyło się już zaprezentować inwestorom finansowym.

— Spółka przeprowadziła road show i została dobrze przyjęta. Właśnie na podstawie temperatury, jaka panowała podczas spotkań z inwestorami, została przygotowana propozycja cenowa — mówi Michał Janik, analityk Bankowego Domu Maklerskiego PKO BP, oferującego emisję DGA. Zdaniem analityka, przy tych widełkach akcje spółki z punktu widzenia osiąganych wskaźników mogą wydawać się niezbyt tanie. Ale ponieważ rozwija się ona dynamicznie, kupno walorów DGA jest dobrą okazją do inwestycji.

— Myślę, że ostateczna cena akcji ustali się przynajmniej w połowie podanego przedziału — dodaje Michał Janik.

DGA to jeden z głównych graczy na krajowym rynku doradztwa gospodarczego. W latach 90. spółka specjalizowała się w dużych prywatyzacjach, obecnie koncentruje się raczej na firmach średniej wielkości i na projektach unijnych.

W tym roku spółka deklaruje wypracowanie 3,4 mln zł zysku przy 23,2 mln zł przychodów ze sprzedaży.

Zapisy na nowe akcje zaczynają się 15 marca i potrwają do 19 marca w transzy dużych inwestorów oraz do 22 marca w transzy dla drobniejszych graczy. Spółka oferuje 560 tys. walorów i chce pozyskać około 17 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Akcje po 23-30 zł