Czytasz dzięki

Akcje Snapchata w dół po obniżeniu prognoz

ARŻ
opublikowano: 22-07-2020, 08:40

Snapchat poinformował, że wzrost liczby użytkowników na początku blokad spowodowanych przez koronawirusa minął wcześniej niż oczekiwano. Firma prognozuje, że w kolejnym kwartale przybędzie ich mniej, co wpłynęło na spadek wartości jej akcji, pisze Reuters.

Firma poinformowała, że liczba aktywnych użytkowników (DAU), która jest głównym wyznacznikiem dla inwestorów i reklamodawców, wzrosła w drugim kwartale roku o 17 proc., do 238 mln. Analitycy spodziewali się 238,44 mln.

Logo aplikacji Snapchat
Zobacz więcej

Logo aplikacji Snapchat fot. Bloomberg

Prognozy Snapchata przewidują od 242 do 244 mln aktywnych użytkowników dziennie w bieżącym kwartale, poniżej celu analityków wynoszącego 244,82 mln.

Akcje platformy spadły o 11 proc. w handlu po godzinach. Wtorkowe notowanie zakończyło się z kolei spadkiem o 6 proc.

Przychody ze sprzedaży reklam wzrosły o około 17 proc. do 454,2 mln USD w ciągu kwartału, powyżej szacunków na poziomie 440,8 mln USD. Średni przychód na użytkownika wyniósł 1,91 USD i niewiele się zmienił w porównaniu z analogicznym kwartałem ubiegłego roku.

Strata netto Snapchata wzrosła do ok. 326 mln USD, czyli 23 centów na akcję, z 255,2 mln USD, czyli 19 centów na akcję rok wcześniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ

Polecane