Akcje Tesli mocno drożeją

opublikowano: 01-10-2018, 13:06

Akcje Tesli drożeją dwucyfrowo w handlu przedsesyjnym po ugodzie Elona Muska z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), która jednak pozwoliła mu pozostać w spółce.

Ugoda SEC z Muskiem przewiduje wpłatę przez niego i Teslę po 20 mln USD. Miliarder musi także odejść ze stanowiska szefa rady dyrektorów spółki na okres co najmniej trzech lat. Pozostanie jednak na stanowisku prezesa, z którego SEC początkowo także chciał go usunąć.

TESLA INWESTUJE W BATERIE: Elon Musk twierdzi, że nowe baterie są kamieniem milowym, i poleca je innym. Klienci, którzy zamówili tesle w wersji P90D, a jeszcze ich nie odebrali, mogą zaktualizować zamówienie i dopłacić 10 tys. USD za baterie 100 kWh. Klienci jeżdżący na starych bateriach też mogą je zmienić, ale za dopłatą 20 tys. USD. Oferta dotyczy zarówno modelu S, jak i SUV-a model X.
Zobacz więcej

TESLA INWESTUJE W BATERIE: Elon Musk twierdzi, że nowe baterie są kamieniem milowym, i poleca je innym. Klienci, którzy zamówili tesle w wersji P90D, a jeszcze ich nie odebrali, mogą zaktualizować zamówienie i dopłacić 10 tys. USD za baterie 100 kWh. Klienci jeżdżący na starych bateriach też mogą je zmienić, ale za dopłatą 20 tys. USD. Oferta dotyczy zarówno modelu S, jak i SUV-a model X. Bloomberg

W handlu przedsesyjnym akcje Tesli drożały w poniedziałek nawet o 16 proc. W piątek staniały o 14 proc. po wiadomości o pozwaniu Muska przez SEC za działania z sierpnia, kiedy poinformował rynek o zamiarze wycofania spółki z giełdy, na co rzekomo miał pieniądze, a następnie wycofanie się z tego planu kilkanaście dni później.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Akcje Tesli mocno drożeją