Akcje Volteksu po 6,90-7,50 zł

PAP
opublikowano: 26-06-2009, 20:25

Producent i dystrybutor przyrządów kontrolnych i pomiarowych spółka Voltex, która wkrótce przeprowadzi ofertę publiczną, wypracowała w 2008 roku 6,4 mln zł zysku netto przy przychodach na  poziomie 39,4 mln zł - podała spółka w aneksie do prospektu emisyjnego.

W 2007 roku Voltex miał 28,45 mln zł przychodów i 3,6 mln zł zysku netto.

16 czerwca KNF zatwierdziła prospekt emisyjny spółki.

Voltex zaoferuje w ramach oferty publicznej 4 mln akcji serii C w dwóch transzach: 1 mln akcji w transzy małych inwestorów i 3 mln akcji w transzy dużych inwestorów. Nowi akcjonariusze będą posiadali po emisji maksymalnie 38,46 proc. udziału w akcjonariacie spółki oraz 25,97 proc. głosów na WZA.

Cena emisyjna będzie ustalona w przedziale 6,9 - 7,5 zł za akcję, czyli spółka może pozyskać z rynku maksymalnie 29 mln zł.

Środki z emisji Voltex zamierza wydać na poszerzenie oferty handlowej poprzez akwizycje podmiotów oferujących produkty i usługi komplementarne w stosunku do swojej działalności. Spółka podała w prospekcie, że jest zainteresowana firmami z branży energetycznej oraz górniczej, z którymi współpracuje przy realizacji zleceń, rozmawia na temat kupna udziałów w dwóch spółkach. Na akwizycje Voltex chce wydać 20 mln zł.

Prawie 7,5 mln zł Voltex chce przeznaczyć na budowę i zatowarowanie centrum logistyczno-magazynowego, a około 1,5 mln zł kosztować ma rozwój sieci dystrybucji poprzez tworzenie nowych oddziałów w dużych miastach, w tym w Warszawie.

Spółka planuje rozpoczęcie realizacji celów jeszcze w tym roku i szacuje, że do końca 2009 roku wyda około 30 proc. środków z emisji.

Voltex zamierza przeprowadzić budowę księgi popytu w dniach 8-10 lipca. 13 lipca spółka opublikuje cenę emisyjną. Zapisy na akcje w transzy małych i dużych inwestorów odbędą się od 14 do 17 lipca. Przydział akcji nastąpi 20 lipca.

Oferującym jest DM Polonia Net.

Voltex oferuje kompleksowe rozwiązania kontrolne i pomiarowe, które umożliwiają wdrożenie lub przebudowę istniejącego laboratorium pomiarowego, począwszy od wykonania projektu budowlano - technicznego po uruchomienie procedur pomiarowych i przeszkolenie załogi.

Klientami spółki są firmy z branży górniczej i hutniczej, energetyki i elektroniki oraz motoryzacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Akcje Volteksu po 6,90-7,50 zł