Akcjonariusze pytają o skup akcji

KZ
17-09-2015, 22:00

Akcja Inwestor

Pytanie do spółki Magellan: Czy nie lepsze od skupu akcji na giełdzie byłoby ogłoszenie wezwania? Nie wiem, jakie mają państwo koszty skupu, ale sam przebieg w obecnej postaci kursu nie poprawi.

Spółka realizuje program skupu akcji własnych na podstawie uchwały NWZA z 18 stycznia 2011 r. Program szczegółowo został opisany w jednostkowym sprawozdaniu finansowym Magellana, sporządzonym za rok 2011 — nota nr 24. Zgodnie z uchwałą skupione akcje mogą zostać umorzone lub przeznaczone do dalszej odsprzedaży. Spółka od lat realizuje strategię długofalowej budowy wartości. Naszym celem było i jest budowanie organizacji opartej na solidnych i transparentnych wartościach, które są podstawą osiąganych wyników finansowych oraz tworzą perspektywę dalszego rozwoju.

Natomiast ani skup akcji własnych, ani ewentualne wezwanie, o którym pisze pan w swoim pytaniu, co do zasady nie mają wpływu na sytuację fundamentalną spółki. Za wyborem takiej formy skupu akcji stała również chęć bieżącego wsparcia płynności akcji na rynku. Poza tym w opinii zarządu skup akcji na giełdzie jest korzystniejszy dla akcjonariuszy indywidualnych ze względów proceduralnych. Zarząd zwraca również uwagę, że spółka ma przyjętą politykę redystrybucji zysków w formie wypłaty dywidendy (wypłata do 50 proc. zysku jednostkowego) i nie traktuje skupu akcji jako metody realizacji tej polityki.

Pytanie do BBI Development: Kiedy rozpocznie się uchwalony ponad 2 miesiące temu skup akcji własnych?

Uruchomienie procedury skupu akcji własnych uzależnione jest od kilku czynników — m.in. bieżącego stanu gotówki w spółce oraz zapotrzebowania na nią w najbliższym czasie w związku z projektami realizowanymi i planowanymi do uruchomienia. Na tym etapie możemy powiedzieć, że procedura jest w przygotowaniu. O rozpoczęciu skupu spółka poinformuje raportem bieżącym.

Zadaj pytanie w Akcji Inwestor na akcjainwestor.pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Akcjonariusze pytają o skup akcji