Akcjonariusze Rank Progress zdecydują o emisji akcji serii E

ISBNews
opublikowano: 26-03-2014, 08:45

Akcjonariusz Rank Progress bedą decydować o emisji do 13,4 mln akcji serii E bez prawa poboru, wynika z projektów uchwał na walne zwołane na dzień 8 maja. Minimalną cenę emisyjną ustalono na 10 zł za akcję.

"Podwyższa się kapitał zakładowy Rank Progress do kwoty nie niższej niż 3.718.356,00 zł i nie wyższej niż 5.058.355,00 zł to jest o kwotę nie niższą niż 1,00 zł i nie wyższą niż 1.340.000,00 zł. Podwyższenie kapitału zakładowego (…) dokona się w drodze emisji nie mniej niż 10 i nie więcej niż 13.400.000 sztuk akcji zwykłych na okaziciela serii E. Wszystkie akcje serii E będą akcjami zwykłymi na okaziciela o wartości nominalnej 0,10 zł każda" – czytamy w projektach uchwał.

W interesie spółki, dotychczasowych akcjonariuszy pozbawia się w całości prawa pierwszeństwa objęcia akcji nowej emisji serii E w stosunku do liczby posiadanych akcji (pozbawienia prawa poboru), zaznaczono również.

"Zwyczajne walne zgromadzenie spółki upoważnia zarząd do: ustalenia ceny emisyjnej akcji serii E na poziomie nie niższym niż 10,00 zł za jedną akcję serii E" – czytamy dalej.

"Ewentualne podwyższenie kapitału zakładowego spółki w drodze publicznej oferty akcji serii E pozwoli na pozyskanie kapitału, na finansowanie projektów inwestycyjnych, które zapewnią jej dalszy dynamiczny rozwój. Podwyższenie kapitału zakładowego może również być związane z pozyskaniem inwestora lub inwestorów strategicznych, którzy będą mogli w ten sposób zaangażować się kapitałowo w spółkę" – czytamy w uzasadnieniu do uchwały.

Wyłączenie prawa poboru leży w interesie spółki, ponieważ może umożliwić łatwiejsze pozyskanie nowych inwestorów oraz akumulację kapitału w spółce i wzmocnienie jej pozycji konkurencyjnej, podkreślono również.

"Ustalenie ceny emisyjnej akcji serii E na poziomie nie niższym niż 10 zł wynika z przekonania zarządu, że jest to minimalny akceptowalny dla dotychczasowych akcjonariuszy poziom, który uzasadniałby rozwodnienie kapitału" – podano również.

Firma inwestycyjno-deweloperska Rank Progress specjalizuje się w trzech segmentach: centra handlowe i galerie; inwestycje mieszkaniowe i biurowe; projekty dla globalnych operatorów. Spółka zadebiutowała na rynku głównym warszawskiej giełdy w 2010 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane