Aktywa funduszy rosną jak na drożdżach

  • Jagoda Fryc
opublikowano: 08-03-2013, 15:38

W lutym wartość aktywów zgromadzonych w krajowych TFI wzrosła o 0,7 mld zł do 148,4 mld zł – wyliczyły Analizy Online i IZFiA.

Klienci na dobre przeprosili się z funduszami.Według szacunków Analiz Online lutowe saldo sprzedaży w TFI wyniosło prawie 1 mld zł.

Największy wzrost aktywów o 4,3 proc. do 15,5 mld zł, zanotowały fundusze gotówkowe i pieniężne, które stały się alternatywą do coraz niżej oprocentowanych lokat bankowych.

Popularnością cieszyły się także produkty absolutnej stopy zwrotu, których aktywa wzrosły o 2,2 proc. do 4,7 mld zł. Było to spowodowane zarówno nadwyżką wpłat nad wypłatami, jak i dodatnim wynikiem zarządzania. Mimo korekty na światowych parkietach klienci TFI chętniej kupowali też jednostki funduszy akcyjnych. W sumie aktywa w tej grupie produktów wzrosły o 0,2 mld zł do 25,1 mld zł.

Luty przyniósł też przetasowania na podium. Między innymi dzięki dużym napływom, Pioneer Pekao TFI odzyskał tytuł lidera pod względem wielkości aktywów. W ubiegłym miesiącu towarzystwo pozyskało 177,6 mln zł świeżej gotówki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jagoda Fryc

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Fundusze / Aktywa funduszy rosną jak na drożdżach