Akumulator made in Pekao

opublikowano: 20-03-2019, 22:00

Bank rozpoczął emisję certyfikatów depozytowych, z których zysk zależy od wahań kursu euro do złotego.

Do 29 marca Dom Maklerski Pekao przyjmuje zapisy na certyfikaty ustrukturyzowane Akumulator EURPLN 3. To trzecia emisja tych instrumentów. W dwóch poprzednich ofertach bank sprzedał certyfikaty za 120 mln zł.

— Tak duże zainteresowanie klientów spowodowało, że zdecydowaliśmy się uruchomić kolejne, cykliczne subskrypcje tych certyfikatów — mówi Sławomir Olszewski, dyrektor w departamencie zarządzania ofertą i segmentami klientów Banku Pekao.

Zysk z certyfikatu może wynieść maksymalnie 3 proc., ale będzie mniejszy, jeśli kurs EUR/PLN będzie się mocno wahał i wychodził z przedziału wynoszącego od 12 do 14 groszy (dokładna wielkość przedziału zostanie podana w dniu emisji, czyli 29 marca 2019 r.). Notowania będą obserwowane każdego dnia roboczego i jeśli np. w 70 proc. dni do 29 marca 2020 r. kurs będzie mieścił się w określonym przedziale, to oprocentowanie przed podatkiem wyniesie 2,1 proc. Wartość certyfikatu jest objęta gwarancją, co oznacza, że zainwestowanego kapitału nie można stracić w dniu wykupu. Jeśli zdecydujemy się na sprzedaż przed terminem wykupu, maksymalna strata wyniesie 3 proc. (czyli za certyfikat o wartości 1 tys. zł otrzymamy 970 zł). Bank Pekao pobiera 0,2 proc. opłaty wejściowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu