Albo podwyżka, albo zmiana pracodawcy

opublikowano: 12-01-2020, 22:00

W których branżach zarobki rosną najszybciej? Sprawdziła to firma rekrutacyjna i outsourcingowa Devire. Z jej raportu „Rynek zmiany pracy” wynika, że obecnie IT wcale nie wiedzie prymu w tym obszarze. W 2019 r. najwyższą skalę podwyżek osiągnął sektor SSC/BPO. Ponadto aż 44 proc. pracowników z tej branży, którzy nie otrzymali od pracodawców wyższych gratyfikacji, zdecydowało się na zmianę miejsca pracy.

Nad innymi branżami górowały także motoryzacja i lotnictwo, czyli sektory borykające się z brakiem inżynierów. Łukasz Dłuski, dyrektor pionu rekrutacji stałej w Devire, podkreśla, że wysokość wynagrodzenia i skala podwyżek bardzo często wiążą się właśnie z koniecznością pozyskania inżynierów o wąskich i specjalistycznych kwalifikacjach. W przypadku IT — jak tłumaczy Magdalena Rogóż, ekspertka ds. IT ze szkoły programowania Kodilla — pod uwagę należy wziąć natomiast fakt, że dobre stawki dla pracowników utrzymują się na krajowym rynku już od 2017 r.

Raport wykazuje także, że wysokość wynagrodzenia i możliwość rozwoju zawodowego są jednymi z podstawowych czynników motywujących pracowników. Ich brak zachęca zatrudnionych do zmiany pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane