Alides kupuje nad Motławą

opublikowano: 01-03-2021, 10:44

DEKA Immobilien sprzedał inwestorowi z Gandawy kompleks biurowy Waterside w centrum Gdańska.

Alides Polska dokonał drugiego już zakupu nieruchomości w Polsce i zarazem drugiego w Gdańsku. Nowy nabytek to kompleks Waterside o łącznej powierzchni 9,3 tys. m kw., który oferuje głównie powierzchnie biurowe. W 2017 r. Belgijski deweloper i inwestor wspólnie ze Spółką Revive nabył w Gdańsku teren Stoczni Cesarskiej. Obecna transakcja jest kontynuacją strategii polegającej na pozyskiwaniu inwestycji w lokalizacjach o najlepszym potencjale długoterminowym w Belgii, Polsce i Luksemburgu. Strony nie ujawniają ceny zakupu.

Mieszkanie z widokiem:
Mieszkanie z widokiem:
Biurowy kompleks ma wśród najemców bank, sklepy i hostel. W planach inwestora jest również funkcja mieszkaniowa.
DAWID LINKOWSKI

– Z Waterside mamy po Stoczni Cesarskiej kolejną strategiczną lokalizację w naszym portfelu. Kompleks budynków znajduje się nad wodą, wśród najbardziej cenionych obiektów historycznych w Gdańsku i mariny, w dynamicznej dzielnicy, która jest mocno modernizowana – mówi Rikkert Leeman, prezes Alides.

Alides zamierza pozostawić kompleks, składający się z pięciu budynków w swoim portfelu i kontynuować najem, z jednoczesną perspektywą rozważenia wszystkich możliwości przebudowy kompleksu w najbliższych latach. Dziś oprócz biur znajduje się w nim również bank, sklepy i hostel.

– Naszym zamiarem jest przekształcenie nieruchomości w perspektywie kilku najbliższych lat w projekt wielofunkcyjny. Myślimy o połączeniu handlu, biur i mieszkań z widokiem na wodę i historyczne centrum Gdańska – zapowiada Rikkert Leeman.

Alides chce rozwijać swoją działalność jako inwestor i deweloper w głównych miastach Polski. Na celowniku jest Gdańsk, Kraków, Warszawa, Poznań i Wrocław.

- Portfolio Alides jest bardzo zróżnicowane i obejmuje zakres od biur, hoteli, osiedli mieszkaniowych, obiektów przemysłowych po placówki opiekuńcze, jednak główny nacisk kładziemy na biura i mieszkania oraz zawsze na dobre lokalizacje - mówi Rikkert Leeman.

Alides jest firmą rodzinną, działająca na rynku nieruchomości od 1892 roku. W swojej działalności łączy role inwestora i dewelopera. W transakcji doradzały jej CBRE i Dentons Poland Real Estate. Sprzedającemu Deka Immobilien doradzała firma Avison Young.

Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
×
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane