Aleksander Grad w RN Tauronu

07-01-2014, 21:24

Były minister skarbu, Aleksander Grad, został powołany na członka rady nadzorczej spółki Tauron, poinformowała spółka w komunikacie.

"Obradujące w dniu 7 stycznia 2014 roku Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki podjęło uchwałę o powołaniu z dniem 1 lutego 2014 roku Pana Aleksandra Grada do składu Rady Nadzorczej III kadencji TAURON Polska Energia S.A.”, głosi komunikat.
Od połowy 2012 r. Aleksander Grad jest prezesem spółki PGE EJ 1, która odpowiada za przygotowanie do budowy pierwszej w Polsce elektrowni atomowej i należy do grupy PGE - jednego z konkurentów Tauronu. 

Aleksander Grad
Zobacz więcej

Aleksander Grad

Grzegorz Kawecki

Tauron poinformował jednak, że w jego ocenie były minister "nie wykonuje innej działalności konkurencyjnej w stosunku do Tauron Polska Energia, nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej jako wspólnik spółki cywilnej, spółki osobowej lub jako członek organu spółki kapitałowej oraz nie uczestniczy w innej konkurencyjnej osobie prawnej jako członek jej organu".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Aleksander Grad w RN Tauronu