Czytasz dzięki

Alior podliczył straty na ZM Kania

opublikowano: 09-07-2019, 21:01

Alior Bank dokona odpisu aktualizacyjnego o wartości 140 mln zł z tytułu finansowania Zakładów Mięsnych Kania.

Zakłady straciły płynność.

Alior podał, że jego całkowita ekspozycja sięga 234,7 mln zł, ale odpis wyniesie 140 mln zł. Kwota ta obciąży wynik za drugi kwartał. 

Jeszcze w kwietniu tego roku zakłady zwiększyły limit w umowie z Alior Bankiem o finansowanie wierzytelności z 44 do 88 mln zł. 

Prawdopodobnie w związku z tą sprawą rezygnację z funkcji prezesa banku złożył Maciej Surdyk, który pierwotnie nie znalazł się na liście osób, rekomendowanych przez radę nadzorczą do otrzymania absolutorium na walnym zgromadzeniu. Ostatecznie otrzymał skwitowanie, ale krótko potem pożegnał się z instytucją.

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane