Alior Sync, czyli to już znamy

opublikowano: 14-06-2012, 00:00

W internetowym oddziale Alior Banku nowości niewiele, ale liczba funkcji może robić wrażenie na klientach

Czy ilość przechodzi w jakość? Od odpowiedzi na to pytanie zależy ocena startującego dziś Alior Sync, wirtualnej marki Alior Banku. W ofercie trudno się bowiem doszukać produktu finansowego o nadzwyczajnych parametrach. Półroczna lokata oprocentowana na 6,5 proc. to znana z wielu banków marchewka mająca przyciągnąć nowych klientów. W Syncu takie odsetki dostaniemy od kwoty co najwyżej 5 tys zł. Zwrot 5 proc. wydatków jedną z dwóch oferowanych kart kredytowych robi wrażenie tylko do momentu doczytania, że dotyczy wyłącznie transakcji internetowych. Na 5-procentowy cash back mogą też liczyć doładowujący przez internet telefon komórkowy. Bank kusi limitami kredytowymido 150 tys. zł, ale przecież nie będzie ich rozdawał na piękne oczy.

Innowacją na polskim rynku jest zintegrowanie rachunku z serwisem społecznościowym Facebook. Dzięki temu możliwe jest inicjowanie przelewów bezpośrednio z Facebooka lub wybieranie ich adresatów w systemie bankowym poprzez wybór zdjęcia odbiorcy przelewu. Przelewy z Facebooka dotyczą jednak tylko mikropłatności do 50 zł. Na dodatek całość kręci się wokół grupy znajomych właściciela konta. Do tego konto zintegrowane z Facebookiem i normalne konto Alior Sync nie są tożsame. Z tego ostatniego za 2 zł przelew będzie można przesłać, znając jedynie adres e- -mail odbiorcy. Tyle że będzie on musiał być zarejestrowany w serwisie PayPal. Ciekawym rozwiązaniem jest natomiast automatyczne przygotowanie formatki przelewu w systemie bankowym na podstawie zrobionego telefonem zdjęcia papierowego blankietu przelewu dołączonego do faktury.

Konwersować z pracownikami Alior Sync można poprzez czat, rozmowę audio lub wideo. Ale ta ostatnia działa już w ING Banku Śląskim i jest wykorzystywana przez klientów sporadycznie. Z programem Bankujesz-Kupujesz tego banku kojarzy się też strefa zakupów Alior Sync, w której dostępne są produkty Samsunga i biura podróży Neckermann. Menedżer finansów nowego Aliora to nic innego jak zainstalowany na bankowych serwerach Kontomierz.pl. Możliwość internetowego „negocjowania” oprocentowania lokat i dowolnego ustalania terminu ich zapadalności funkcjonuje np. w Credit Agricole Bank Polska. Premia od banku za systematyczne oszczędzanie na określony cel to rozwiązanie żywcem wyjęte z Toyota Bank Polska, gdzie w ten sposób premiowane jest oszczędzanie na nową toyotę.

Przykłady można by mnożyć, bo Alior Sync to zbiór znanych już pomysłów, tyle że zebranych w jednym miejscu. Ale czy to wystarczy, by przyciągnąć klientów?

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu