Czytasz dzięki

Allegro i OLX wciągają firmy w e-handel

opublikowano: 20-04-2020, 16:52

Minimalna opłata na starcie i wsparcie technologiczne dla nowych sprzedawców. E-platformy i rząd zachęcają do e-commerce.

Wystartowała kampania informacyjna Ministerstwa Rozwoju (MR) i Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP) „Przenieś swoją firmę do internetu. Zarabiaj na e-handlu”. Partnerami biznesowymi zostały Allegro i OLX, marketplace’y łączące e-sprzedawców z klientami. Przedstawiciele administracji publicznej liczą, że do akcji dołączą również kolejne ogólnopolskie platformy internetowe i lokalne serwisy, które na czas pandemii koronawirusa i zamrożenia części tradycyjnego sektora handlu i usług zaoferują najmniejszym przedsiębiorcom specjalne warunki finansowe na starcie i doradztwo – merytoryczne i technologiczne.  

Przenieś swoją firmę do internetu – zachęca Krzysztof Mazur, wiceminister rozwoju. Wsparciem oferują Allegro i OLX.
Zobacz więcej

Na ratunek biznesom:

Przenieś swoją firmę do internetu – zachęca Krzysztof Mazur, wiceminister rozwoju. Wsparciem oferują Allegro i OLX. fot. ARC

- Przygotowaliśmy specjalny pakiet powitalny, który do minimum zmniejsza koszty i bariery rozpoczęcia sprzedaży online. Przedsiębiorcy będą mogli otworzyć biznes w sieci w 15 minut - powiedział Damian Zapłata, członek zarządu Allegro. 

Podobne wsparcie nowym sprzedawcom zaoferuje OLX. 

Tarcza dla handlu

Do skorzystania z ich ofert zachęca strona rządowa.

- Tarcza antykryzysowa działa. Mamy już 1,3 mln zgłoszeń. W ubiegłym tygodniu wypłacono ponad 800 tys. zł postojowego dla osób na samozatrudnieniu lub umowach cywilnoprawnych. Potrzebujemy teraz restartu gospodarki w nowych warunkach. Liczymy, że polskie firmy potraktują kryzys jako szansę na przeniesienie działalności do internetu w dużo większym stopniu niż dotychczas – powiedział podczas telekonferencji inaugurującej kampanię Krzysztof Mazur, wiceminister rozwoju. 

Dodał, że w związku z epidemią COVID-19 już 38 proc. Polaków kupiło produkty pierwszej potrzeby przez internet. Jego zdaniem, jest to dowód na to, że w kanałach online drzemie duży potencjał dla rozwoju handlu. 

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.

Czy tak samo entuzjastyczni są wszyscy przedsiębiorcy? Wśród komentarzy internautów śledzących e-konferencję pojawił się wpis: „w dniu dzisiejszym złożyłem wniosek o zawieszenie firmy z powodu braku wsparcia przez moje państwo”.

Walka o przychody

- E-commerce dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorców to w obecnej sytuacji dobra droga dotarcia do klientów, sprzedaży usług i dóbr. Dane wskazują, że 28 mln Polaków korzysta z e-commerce. Mam nadzieję, że ogłaszana dziś współpraca z Allegro i OLX przekona do e-handlu przedsiębiorców, którzy nie sięgnęli dotychczas po tę formę sprzedaży, i pozwoli im w tym trudnym czasie uzyskać dodatkowe przychody – podkreślił Paweł Kolczyński, wiceprezes ARP.

Przy okazji zapowiedział, że agencja niebawem zainauguruje portal i za jego pośrednictwem wypłaci przedsiębiorcom część pieniędzy z tarczy antykryzysowej. 

- Chodzi o 1,7 mld zł. Zapraszamy w szczególności przedstawicieli branży transportowej do korzystania z oferowanych instrumentów, w szczególności refinansowania leasingu – dodał wiceprezes ARP.

Pakiet dotacyjny

Wdrażanie e-handlu może być finansowane m.in. z konkursów dotacyjnych w ramach programu Inteligentny Rozwój czy regionalnych programów operacyjnych.

- Rusza również Fundusz Pożyczkowy Wsparcia Płynności Małych i Średnich Przedsiębiorstw, z którego będzie można uzyskać pożyczki na cele obrotowe. Część pieniędzy można z niego przeznaczyć na zakup i instalację oprogramowania do działalności e-commerce – powiedziała Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister funduszy i polityki regionalnej. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane