Allegro przyznaje, że przepłaciło w Czechach

opublikowano: 28-11-2022, 13:47
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Allegro przeprowadziło test na utratę wartości Grupy Mall i WEDO, którego wynik - minus 2,29 mld zł - zostanie ujęty w sprawozdaniu za III kwartał.

Rada dyrektorów przyznaje, że w listopadzie 2021 r. zgodziła się zapłacić pełną cenę dla uzyskania kontroli nad jej zdaniem unikatowym biznesem e-commerce, działającym na wielu rynkach, mającym ułatwić przekształcenie Allegro w firmę międzynarodową, i że z perspektywy czasu cena ta została ustalona na szczycie cyklu rynkowego, od czasu którego wiele publicznie notowanych firm z branży e-commerce straciło 50-70 proc. swojej wartości rynkowej.

“Tymczasem z powodu inflacji i kryzysu związanego z kosztami życia wyniki finansowe Mall i WE|DO okazały się znacznie niższe niż pierwotnie zakładano. Wzrost inflacji i kosztów finansowania zewnętrznego spowodował znaczny wzrost kosztu kapitału własnego, co zmniejszyło wartość bieżącą długoterminowych przepływów pieniężnych, które zgodnie z prognozą mają być generowane dzięki wdrożeniom platformy handlowej Allegro” - podano w komunikacie.

Raport za III kwartał Allegro przedstawi 30 listopada.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane