Allegro razem ze szkołą policji

DI
17-11-2014, 16:09

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie zdecydowała się na współpracę z firmami takimi jak Allegro i PwC, które pomogą zwalczać cyberprzestępczość i wykrywać nadużycia gospodarcze.

- W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie podpisano umowę, na mocy której podjęta zostanie współpraca merytoryczna przy powstającym Centrum Analityczno-Wywiadowczym i Doskonalenia Zwalczania Cyberprzestępczości. Celem współpracy jest doskonalenie umiejętności funkcjonariuszy Policji i Centralnego Biura Śledczego w zakresie zwalczania cyberprzestępczości oraz wykrywania nadużyć gospodarczych - czytamy w komunikacie WSPol.  

Partnerami szkoły są Grupa Allegro, firma VS Data, która zajmuje się odzyskiwaniem danych z nośników, a także koncern PwC, Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych, Stowarzyszenie Dystrybutorów Programów Telewizyjnych SYGNAŁ i firma Scott Tiger.  

Umowa dotyczy m.in. szkoleń, wzajemnych spotkań roboczych i konsultacji w zakresie rozwiązywania problemów związanych ze zwalczaniem cyberprzestępczości.  

- Przestępstwa gospodarcze stają się coraz bardziej istotną, ale i skomplikowaną kwestią. Musimy stale podnosić poziom wiedzy i kompetencji naszych funkcjonariuszy by móc odpowiadać na wyzwania dynamicznie zmieniającego się świata. Z tego powodu powstaje Centrum – jako miejsce wymiany wiedzy i doświadczeń dla osób, zajmujących się zwalczaniem tego typu przestępstw  - mówi cytowany w komunikacie insp. dr Piotr Bogdalski, komendant i rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Allegro razem ze szkołą policji